Bohumínští tanečníci získali v Hollywoodu titul mistrů světa

Čtveřice tanečníků souboru Impuls z Bohumína na Karvinsku vybojovala mistrovský titul na červencové mezinárodní olympiádě talentů World Championships of Performing Arts (WCOPA) v Hollywoodu v USA, kde se v šesti kategoriích představilo na 2000 účastníků z 50 zemí. Porotu zaujali svým minutovým tanečním vystoupením s názvem Ženich na útěku, řekla ČTK mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.  

Soutěžilo se v šesti disciplínách: tanci, zpěvu, herectví, modelingu, hře na hudební nástroj a varietním umění. Do finále pak postoupilo ze všech kategorií jen 65 lidí. "Byla to talentová soutěž a na rozdíl od českých či evropských soutěží nás v každém kole posuzovalo 12 různých porotců. Soutěž byla tím pádem velmi objektivní. Protancovali jsme tři kola a ve finále jsme nakonec reprezentovali nejen naši zemi, ale i celou Evropu, protože naši tři soupeři byli taneční skupiny z Jižní Afriky, Malajsie a USA," uvedla osmnáctiletá tanečnice Katrin Cvinerová.
 
Do mezinárodní soutěže v Hollywoodu se bohumínští tanečníci nominovali jako jediní z Česka po svém úspěchu v národním kole, které se konalo letos v květnu v Moravském divadle v Olomouci.
 
"Chtěli jsme si jen zatančit a posbírat nové kontakty. Nedělali jsme si ambice, že se můžeme dostat tak daleko. Přemýšleli jsme, jak porotu oslovit a nakonec mě napadlo otočit film Nevěsta na útěku na ženicha, a to byla trefa do černého," řekla umělecká vedoucí souboru Lenka Krčová, která tanečníky v Bohumíně vede už 31 sezon. Podle ní je americký úspěch pro tanečníky odměnou za jejich dvanáctiletou úmornou dřinu v souboru.
 
Kromě Cvinerové se na úspěchu podílel dvacetiletý Marco Běhal, devatenáctiletá Tereza Górniková a sedmnáctiletá Michaela Rajnošková, kteří za své vystoupení získali nejen zlaté medaile, ale i tituly Nejlepší taneční skupina a Mistr světa WCOPA 2013.
 
zdroj: ČTK