Český Těšín chce rozšířit průmyslovou zónu, má dva investory

Vedení Českého Těšína na Karvinsku chce rozšířit průmyslovou zónu u Sokolovské ulice. Své provozy tam chtějí postavit společnosti Donghee a Kovona. Pozemky v této oblasti jsou však určeny k bydlení, a tak městští zastupitelé budou jednat o změně územního plánu. ČTK o tom informovala mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková.

Uvedla, že v místě mohou vzniknout stovky nových pracovních míst. Podle agentury CzechInvest chce jihokorejská firma Donghee, jež vyrábí komponenty pro automobilový průmysl, investovat přes 229 milionů korun. Přineslo by to 60 nových míst.
 
Pozemky podél Sokolovské ulice získalo město v minulosti zdarma od státu. Chtělo je připravit pro výstavbu bytů, ostatně využití pro bytovou výstavbu bylo i podmínkou bezúplatného převedení pozemků. "Jelikož se mezitím situace podstatně změnila - bytů je na trhu nyní dostatek a investoři jsou velice opatrní - hledali jsme jiné, pro město prospěšné využití této plochy. Nyní by se do těchto míst mohla rozšířit výroba z sousedící průmyslové zóny," uvedl starosta Vít Slováček (KDU-ČSL).
 
Havlíková uvedla, že město nyní podepsalo se společnosti Donghee memorandum, v němž se zavázalo, že změní územní plán tak, aby v tomto místě počítal s výstavbou výrobních areálů pro lehký průmysl. Vzhledem k tomu, že ale plochu samo nemůže použít pro jiné účely, než je výstavba bytů, město předjednalo, že pozemky státu vrátí, aby je mohli investoři odkoupit.
 
"Jedná se o plochu téměř pěti hektarů, kterou si rozdělí rovným dílem Donghee a Kovona. My poté požádáme stát o bezúplatný převod zhruba půlhektarového pásu pozemku podél plánovaného Integrovaného výjezdového centra (IVC), na kterém má vzniknout podle plánu chodník, cyklostezka a pás zeleně oddělující obytnou zónu od IVC," uvedl místostarosta Stanislav Folwarczny (ODS).
 
zdroj: ČTK