Den Afriky a Den dětí v děčínské zoo

Speciální nabídka komentovaného krmení a stanovištní soutěž. Tak to jsou aktivity, kterými připomene děčínská zoologická zahrada svým návštěvníkům Světový den Afriky. Připadá na středu 25. května, protože právě v tento den před osmačtyřiceti lety podepsalo 30 z 32 hlav afrických států své zakládající listiny v Addis Abebě v Etiopii a byla tak vyhlášena jejich nezávislost.

Zoo Děčín proto pro návštěvníky přichystala na středu 25. května speciální komentované krmení zvířat pocházejících právě z tohoto kontinentu. Mnoho zajímavostí se budou moci dozvědět v 10.00 a ve 14.30 h u mangabejů černých a v 10.30 a 15.00 h u mangust liščích. Pro ty, kdo rádi soutěží, pak bude připravena také stanovištní soutěž, která prověří ze znalosti dalších afrických druhů zvířat, které Zoo Děčín chová.      

Den dětí oslaví s dětmi v zoo Václav Upír Krejčí

Kam na Den dětí? Rozhodně do děčínské zoo! Ta totiž pro děti na sobotu 28. května připravila velmi zajímavý program a pozvala oblíbeného hosta. Svátek všech dětí přijede do Děčína oslavit známý český komik a kamarád všech dětí Václav Upír Krejčí. Děti čeká prima odpoledne plné soutěží s dobrovolnými hasiči a Rodinným centrem z Benešova nad Ploučnicí, Občanským sdružením Sedmikráska a florbalovým oddílem při DDM Teplická Děčín. Nebude chybět jízda na koni, malování na obličej, ani kapela U-Style. Jedním z bodů odpoledne bude představení nově dovezených prasat visajanských, která zoo dovezla z holandského Rotterdamu a získala tak české prvenství v chovu těchto zajímavých živočichů. Jejich expozici slavnostně otevře právě host odpoledne Václav Upír Krejčí. Den dětí začíná v zoo na Pastýřské stěně v sobotu 28. května ve 14 hodin.

www.decin.cz