Do renovací silnic půjde v Moravskoslezském kraji 338 mil. Kč.

Moravskoslezští krajští zastupitelé dnes schválili další investice na rekonstrukce a modernizace silnic druhé a třetí třídy včetně poškozených mostů. Na tyto úpravy bude směřovat přes 338 milionů korun. Novinářům to řekl náměstek hejtmana Martin Sikora (ČSSD). 

Většina nákladů bude hrazena z evropských dotací, kraj se na financování z vlastního rozpočtu bude podílet třiceti procenty. "Pokud jde o dopravní infrastrukturu, máme připraven takzvaný zásobníkový projekt, ze kterého jsou podle množství disponibilních finančních prostředků vyčleňovány samostatné projekty," uvedl Sikora. 
    
Z nyní uvolněných peněz by v regionu mělo být opraveno 17,5 kilometru silnic a dva mosty. Kraj si od renovací slibuje zlepšení stavebně technického stavu silničních úseků či zvýšení plynulosti a bezpečnosti dopravy. Rekonstruovat se bude například povrch komunikací v Opavské, Muglinovské a Těšínské ulici v Ostravě, most přes řeku Mohelnice v Raškovicích na Frýdecko-Místecku či silnice mezi Rychvaldem a Orlovou na Karvinsku. 
    
Moravskoslezský kraj vlastní silniční síť o délce 2713,4 kilometru se 1111 mosty, asi čtvrtina těchto komunikací podle vedení kraje potřebuje rekonstrukci a modernizaci. 
 
zdroj: ČTK