Festival Dokořán nabídne kapelu Jamaram z Německa

Karvinský hudební festival Dokořán, který začíná už dnes, nabídne kapelu Jamaram z Německa či italský indie-rock v podání skupiny Low-Fi. Z českých umělců vystoupí například Skyline. Za pořadatele to včera ČTK řekl Daniel Cieślar.

Před devátým ročníkem pořadatelé návštěvníky oslovili anketou. Ptali se, zda chtějí osvědčené hvězdy či neznámá jména. "Dostali jsme jasnou odpověď - návštěvníci festivalu chtějí více objevovat. I proto jsme volili více neznámých jmen. Festival byl vždy zaměřen na alternativu," vysvětlil Cieślar.
 
Akce začne dnes 8. srpna v areálu Loděnice v Parku Boženy Němcové. Kromě kapel dávají pořadatelé prostor i divadlu, filmu, sportu a dalším aktivitám. Celkem se během tří dnů festivalu představí pět desítek účinkujících. "Festival Dokořán návštěvníky přivítá v zrekonstruovaném prostředí zámeckého parku u vody a jen pár minut chůze od centra města," doplnil Cieślar.
 
Již třetím rokem bude fungovat samozvaná Relax Zóna, která je umístěna mimo areál festivalu. Přístupná je všem zdarma. Relax zónu reprezentuje divadelní scéna letos se čtyřmi divadelními hrami a dvěma hudebními vystoupeními.
 
Veškeré informace o programu, kapelách i prodeji vstupenek zájemci najdou na www.festival.dokoran.info.
 
zdroj: ČTK