Festival Horečky fest nabídne Střihavku a Monkey Business

Třetí ročník festivalu Horečky fest, který se připravuje v areálu skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm, nabídne Kamila Střihavku, Jana Budaře či Monkey Business. Festival se snaží oživit před lety ještě zcela zchátralý areál amfiteátru. Jeho budova už byla zrekonstruována, letos provozovatelé pořídili mobilní dřevěné lavice. V příštím roce se chystá zastřešení. ČTK to za pořadatele řekl Marian Žárský z Městského kulturního střediska ve Frenštátě pod Radhoštěm.

"Cílem festivalu bylo od jeho vzniku upozornit na chátrající areál amfiteátru na Horečkách. Provozuje jej město Frenštát. Znovu jej chceme oživit a přivést tam lidi. To se podařilo," doplnil. Budova, která je zároveň pódiem a zázemím pro vystupující, byla kompletně opravena. "Letos jsme pořídili lavice. Na nich může sedět najednou až 1000 lidí. Další investice se připravují. Příští rok chceme amfiteátr zastřešit," řekl.
 
I hudebnímu festivalu se podle něj daří stejně dobře. Od prvního ročníku, který navštívilo 1000 lidí, se letos očekává až 3000 návštěvníků. "I počet vystupujících roste. Začínali jsme s pěti kapelami. Letos jich na třech scénách bude už 16. Návštěvníci se mohou těšit i na Václava Koubka, punkovou legendu Visací zámek či na kapelu Imodium," doplnil Žárský.
 
Horečky fest se uskuteční 20. července. Ve stejné době se v Ostravě koná velký festival Colours of Ostrava. Nezájmu lidí se ale pořadatelé frenštátské akce nebojí. "Už v předešlých letech fanoušci ukázali, že Horečky fest je jejich srdeční záležitostí a počet návštěvníků rok od roku stoupá," řekla dramaturgyně Lenka Borovičková.
 
Areál, který leží přímo pod skokanskou věží, čekají velké investice i v dalších letech. Obec Trojanovice připravuje projekt v hodnotě 25 milionů korun. Nedaleko amfiteátru by mělo vzniknout centrum pro ekologickou výchovu dětí. "Počítá se i s ubytováním pro 30 dětí," uvedl Žárský. Další velkou investicí bude plánovaná stezka v korunách stromů. "Dlouhá bude asi 100 metrů. Představit by měla například hnízda ptáků," dodal.
 
zdroj: ČTK