Garáž v Havířově ukrývala zbraň, náboje i nekolkované cigarety

Celníci v garáži v Havířově na Karvinsku v úterý našli tisíce neoznačených cigaret, zbraň, náboje a neokolkované lihoviny. Policie už majitele podezírá z nedovoleného ozbrojování. Obviněn zatím nebyl. ČTK to dnes řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. 

"Muže jsme vyslechli. Nezapírá, že zbraň patří jemu," řekla. Muž je nyní podezřelý z nedovoleného ozbrojování. Obviněn ale ještě nebyl. "Musíme počkat na výsledky expertiz znalců. Rozhodující například může být, zda je zbraň funkční," řekl Viačková. 
    
Policisty na muže upozornili celníci. V areálu garáží si všimli muže, který stál u osobního vozidla s českou značkou. Muž přiznal, že převáží cigarety. V autě pak celníci našli 1500 kusů cigaret. Celníci později prohledali i garáž a tam pak našli další nelegální zboží. 
    
"Muž tam skladoval kartonové krabice a igelitové tašky. V nich bylo ukryto celkem 9580 kusů cigaret. V komodě, která se nacházela v garáži, bylo osm litrů lihovin bez kolkové známky. Dále pak našli zbraň a víc jak 700 nábojů," řekl ČTK mluvčí celníků Pavla Zdobnická. 
 
zdroj: ČTK