Hřebejk v Bohumíně točí komedii z hokejové hospody

Režisér Jan Hřebejk natáčí v Bohumíně na Karvinsku komedii na motivy divadelní hry Petra Kolečka Zakázané uvolnění. V hlavních rolích se představí Ondřej Sokol, Zuzana Stavnová, Jana Stryková, Hana Vágnerová a další. ČTK to řekla mediální zástupkyně projektu Markéta Faustová.

Příběh se z velké části odehrává v obyčejné hospodě během zápasu českého národního hokejového týmu se Slovenskem. Právě do tohoto prostředí je unesena nevěsta ze svatební hostiny. Opíjí se tam společně s barmankou a se svědkyní ženicha.
 
Režisér Hřebejk věří tomu, že se film může zapsat do zlatého fondu českých komedií. "Když se nám to podaří, může to být jedna z komedií, ke kterým se publikum rádo vrací," řekl. Podle něj je příběh nového filmu velmi jednoduchý, ale i nadčasový. "Má všechny potřebné ingredience jako lásku, zradu, smrt či překvapivou pointu," řekl.
 
Štáb dlouho hledal hospodu, která by scénáři vyhovovala. Z 20 možných lokalit si nakonec vybrali klub Bublina v bohumínské parku. "Takový podnik jsme hledali měsíc. Původně jsme si ale vybrali kavárnu naproti. Když ale Jak Hřebejk přijel na místo a uviděl Bublinu, plány jsme změnili," řekl produkční Daniel Strejc. Bublina se změnila na Lapačku. Filmaři přivezli vlastní vývěsní štít.
 
Uvnitř instalovali předměty evokující hokejové prostředí - dresy slavných hráčů či masky brankářů. "Moc se nám líbilo členění hospody. Taky okolí podniku, které je důležité," řekl Strejc s tím, že přibližně 60 procent filmu se odehrává v restauraci. Další záběry filmaři pořídili například u zámku v Šilheřovicích, kde se konala svatba. Točilo se i v ostravských ulicích a v okolních lesích. "Ve filmu přiznáme, kde se film odehrává. Nebudeme si hrát na lázně Poděbrady, když jsme v Bohumíně," doplnil.
 
Snímek by se do kin měl dostat v létě 2014. Během roku 2015 by jej mohli diváci vidět i v televizi.
 
Scénář k filmu napsal Petr Kolečko, který je zároveň autorem původní divadelní hry. Kolečko patří k nejhranějším českým žijícím dramatikům. Stojí například i za seriálem a filmem Okresní přebor či cyklem televizních filmů Nevinné lži.
 
zdroj: ČTK