I Češi sází les „pro“ Donalda Trumpa

Iniciativa Trumpův les se zrodila v hlavách tří mladých ochránců přírody z Nového Zélandu, brzy se však rozšířila do celého světa. Její vznik podnítil krok americké administrativy, která odstoupila od pařížské klimatické dohody zavazující signatářské země k snížení produkce emisí skleníkových plynů do ovzduší. Výsadba lesa, která pomůže zmírnit negativní vliv Trumpova rozhodnutí, vyvolala zájem i v České republice, kde ji podpořily desítky jednotlivců. Nyní se k nim připojila i první firma – společnost JRD přispěla na výsadbu 9 507 mangrovníků a stala se tak jedním z celosvětově největších dárců. Developer, k jehož prioritám patří environmentálně šetrná výstavba a ekologické smýšlení, tak chce inspirovat další společnosti, aby se více zajímaly o ochranu životního prostředí a klimatu.  

Iniciativa Trumpův les si klade za cíl zasadit do letošních Vánoc 10 mld. stromů, na jejichž výsadbu přispívají lidé z celého světa. Jejím cílem je vyvážit negativní dopad na životní prostředí, který je způsobený rozhodnutím americké administrativy odstoupit od svého závazku pokračovat ve snižování emisí uhlíku. Nové stromy totiž dokážou dle předběžných výpočtů v příštích 8 letech zbavit ovzduší téměř 650 mil. tun CO2, což se rovná produkci emisí 33 mil. Američanů za jediný rok. 

„Pařížská klimatická dohoda je zatím nejdůležitějším globálním dokumentem postupu proti klimatickým změnám. Její zpochybnění největším signatářem je proto prohrou pro každého z nás,“ uvádí Jan Řežáb, majitel JRD, a pokračuje: „Iniciativa Trumpův les je skvělým příkladem pozitivního přístupu a možností, jak tento vývoj změnit. Její myšlenka nás okamžitě zaujala, a proto jsme se do akce zapojili. Budeme nadšení, když se připojí ostatní – firmy i jednotlivci, kteří mohou koupí třeba jediného stromu přispět k naplnění vize organizátorů této zajímavé kampaně.“

Více informací k projektu Trumpův les je k dispozici zde:
https://www.facebook.com/trumpforest/videos/1182454978533432/ 
https://www.trumpforest.com