Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Jméno svého nového šéfa už OKD zná

5. 05 2019 | Do čela největší těžařské firmy v Česku přichází po člověku, který na šachtě vyrostl a prošel řadou funkcí, manažer „z venku“. Boleslawa Kowalczyka, který na konci února OKD opustil, přichází Michal Heřman, který od února působil v představenstvu Českých drah, má zkušenosti z telekomunikací, dopravy a také z těžebního průmyslu. Do loňského roku několik let vedl polskou těžební společnost PG Silesia, kterou ovládá miliardář Daniel Křetínský.

Lidovým novinám informaci o nástupu pětapadesátiletého Michala Heřmana u OKD potvrdilo ministerstvo financí, které vlastní společnost OKD přes státní podnik Prisko.

„Michal Heřman vzešel z výběrového řízení na uvedenou pozici jako nejvhodnější kandidát, má bohaté profesní zkušenosti jak z oblasti řízení těžební společnosti, tak i z oblasti bankovnictví, telekomunikací a dopravy,“ řekl LN Zdeněk Vojtěch z tiskového odboru ministerstva.

Podle zástupců MF není nástup nového předsedy představenstva OKD přesně daný, ale má proběhnout ještě během května.

Přichází v době, kdy se firma bude vypořádávat s následky výbuchu v Dole ČSM lovi v prosinci, při kterém zemřelo 13 horníků. Čtyři z nich dosud záchranáři z podzemí nevytáhli. Mělo by se tam ale stát v průběhu dvou týdnů. Výbuchem bylo zasaženo téměř pět kilometrů chodeb a poničena část důlního díla.

Ke konci října pak společnost OKD plánuje ukončení těžby v Dole Lazy v Orlové. Zásoby tam už jsou vytěženy a prohlubování jámy by podle vedení dolu bylo neekonomické. V tuto chvíli se počítá s provozem dolů ještě po dobu čtyř let, ale není vyloučeno, že se bude těžit až do roku 2030. Už před časem to řekl premiér Andrej Babiš.
 

Diskuse

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO