KLENOT KOLEKCE HENNESSY – PARADIS IMPERIAL

Maurice Henry Hennessy, zástupce 8. generace rodiny, která se proslavila výrobou nejznámějších koňaků na světě, v Praze představil další z klenotů značky – koňak Hennessy Paradis Imperial v jeho novém luxusním balení. Dech beroucí design křišťálové láhve navrhl současný umělec a světový designer Arik Levy.

Příběh klenotu

Hennessy Paradis Imperial je výjimečný, nadčasový a moderní koňak, který symbolizuje předávání tradice značky Hennessy z jedné generace na druhou.

Příběh tohoto koňaku začíná v srdci degustační místnosti Grand Bureau. Tam, v historické části Maison Hennessy, se každý den v 11:00 koná setkání týmu blenderů koňaku, kterému předsedá Master Blender a řídí pravidelnou ochutnávku. Ví, jak rozpoznat a pojmenovat široký rozsah chutí nabízený těmito eaux-de-vie, z nichž se každý koňak míchá.

Za kontinuální kvalitou značky Hennessy stojí osm generací Master Blenderů rodiny Fillioux a zároveň největší zásoby eaux-de-vie na světě. K namíchání jedinečného koňaku Hennessy Paradis Imperial je vhodných pouze 10 z 10 000 eaux-de-vie.

Eaux-de-vie, čirý destilát z vína, musí nejprve vyzrát ve starých dřevěných sudech, které mu v průběhu zrání dodávají nový rozměr. Tým blenderů pečlivě sleduje sebemenší změnu v chuti i dalších senzorických vlastnostech destilátu a čeká, kdy eaux-de-vie dosáhnou vrcholu vyzrálosti. Tento moment se nazývá bod elegance (the Point of Elegance) a rozhoduje o něm pouze Master Blender značky Hennessy.

Nesrovnatelné kombinace

Znalostí získaných od jeho předchůdců/předků využil zástupce sedmé generace rodiny Master Blenderů Hennessy – Yann Fillioux k vytvoření Hennessy Paradis Imperial. Jeho třpytivá jantarová barva, buket jasmínu, květů pomerančovníku, koření a kouřových tónů s neskutečně dlouhým koncem a lahodnou jemností je naprostou špičkou v této kategorii koňaků.

Hra světla v designové karafě

Světový umělec Arik Levy pro Hennessy Paradis Imperial vytvořil zdobnou karafu z pravého křišťálu. Nadčasový design karafy je výrazem umění preciznosti, které je znatelné ve všech jejích pečlivě vybroušených křivkách. Dopadající paprsky světla tak obsah láhve díky broušené karafě rozehrávají v nekonečné hře lomu světla. Karafa je navíc dozdobena ručním leštěním, její krk je obklopen slitinou vzácného kovu – palladia a jejímu vrcholu dominuje luxusní zátka se znakem Maison Hennessy – rukou držící sekeru.

Vzácná kazeta

Tvar kazety byl inspirován knihou, do které jsou zaznamenávány degustační poznámky. Dubové dřevo kazety je připomínkou sudů, ve kterých zrají eaux-de-vie. Závěs a knoflík jsou zdobeny mědí, která se již staletí používá jako materiál k výrobě samotných destilačních kolon. Po otevření kazety čeká majitele Hennessy Paradis Imperial zdobná karafa Arika Levyho, kterou z obou stran obklopuje zrcadlo evokující nekonečnou hloubku zážitku spojeného s tímto unikátním koňakem.