Kvůli opakovaným stížnostem kontrolují hřiště v Bohumíně hlídači

Kvůli opakovaným stížnostem obyvatel na vandalství, hluk a nepořádek začali dětská hřiště v Bohumíně na Karvinsku kontrolovat hlídači. Tři správce radnice najala, aby na hřištích zklidnili situaci a řešili případné nešvary. Město zaplatí za zvýšený dohled nad hřišti 70.000 korun, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Lucie Balcarová. 

"Reagujeme na opakované stížnosti lidí, kteří bydlí v blízkosti hřišť a koutků. Ty často okupují skupinky nepřizpůsobivých nebo nevychování výrostci. Výjimkou tak v místech, kde si hrají děti, nebyly vulgarity, cigarety, drogy nebo vandalství. A to na dětských hřištích rozhodně nemá co dělat," uvedl místostarosta Bohumína Igor Bruzl (ČSSD). 
    
Podle mluvčí jsou pod dozorem hřiště pro děti v centru města a také na sídlišti v Tovární ulici v Záblatí. O prázdninách je hlídači kontrolují od 09:00 do 21:00, v září po nástupu dětí do škol se dohled zúží na dobu od 15:00 do 20:00. 
    
"Správci hřiště procházejí minimálně třikrát za den. Vykazují potížisty a kontrolují i stav atrakcí. Pokud odhalí nějaké poškození či přeplněné odpadkové koše, hlásí to technickým službám," řekla Balcarová. 
    
Problémy na hřištích mohou na bezplatné číslo 800 900 242 hlásit i obyvatelé. Dispečer podle lokality, které se bude hlášení týkat, kontaktuje konkrétního hlídače, v závažnějších případech nebo v nočních hodinách městskou policii. Pokud se systém osvědčí, mělo by příští rok správcovství hřišť fungovat od dubna do září.
 
zdroj: ČTK