Město Orlová opravilo chátrající letní kino

Město Orlová na Karvinsku za zhruba šest milionů korun opravilo chátrající areál letního kina. Zrekonstruováno bylo hlediště, v kterém byly vyměněny lavičky, i jeviště biografu. Úprav doznala elektroinstalace, před jevištěm a na stupních v hledišti vznikly plochy osazené zámkovou dlažbou a uprostřed hlediště plocha pro zvukaře. Informovali o tom mluvčí radnice Nataša Cibulková a ředitel Nadace OKD, která zaplatila zhruba polovinu nákladů, Martin Olša.

"Do letního areálu bychom chtěli nasměrovat většinu akcí, které lze dělat ve venkovním prostoru," uvedl orlovský starosta Jaromír Kuča (ČSSD).
 
Areál letního kina byl postavený v 60. letech minulého století v tehdejší akci Z. V té době vznikla i nová část dnes třicetitisícového města. V pozdějších letech ale areál začal chátrat. "Před dvěma roky jsme se rozhodli jej oživit a zařazením pod Dům kultury vytvořit nové kulturní centrum společenského života Orlové. Bylo nezbytné přistoupit k rekonstrukci obou zařízení, která si vyžádala investici v řádu několika desítek milionů korun," uvedl Kuča.
 
Podle ředitelky Domu kultury města Orlové Izabely Kapiasové ale akce L jako Letňák ještě pro město nekončí. "V příštím roce bude instalováno nové veřejné osvětlení a je potřeba v celém areálu opravit komunikace," uvedla Kapiasová.
 
Nejbližší akcí v obnoveném areálu bude v sobotu 30. srpna festival Rocktherapy, který se zaměří na pomoc lidem s cukrovkou. Vystoupí na něm skupina Kreyson, kytarista Miloš Dodo Doležal nebo zpěvačka Tanja. V pátek 19. září se v areálu letního kina uskuteční Gulášfest a bude se tam otvírat nové dětské hřiště. O den později tam při Dni města Orlové vystoupí skupina No Name nebo Xindl X.
 
zdroj: ČTK