Mistrem grilu můžete být i Vy

Léto si už bez grilování ani neumíme představit. Ačkoliv v podání profesionálů na televizních obrazovkách vypadá velmi jednoduše, nemusí to být úplně pravda. Každá surovina totiž vyžaduje jinou teplotu, dobu grilování a odpočívání. A pokud si chcete opravdu pochutnat, musíte tyto grilovací zákonitosti respektovat.

Cestu k vytouženým dobrotám vám výrazně usnadní chytrý kontaktní gril od prémiové značky Sage The Smart Grill BGR840. Jedná se opravdu o mistra ve své kategorii, který lze použít i jako otevřený BBQ gril. Hravě si poradí jak s klasickým grilovacím repertoárem, tak i například s palačinkami, omeletou, sendviči apod. Je vybaven teplotními senzory v deskách, které dokáží rozpoznat pokles teploty při položení pokrmu na gril a vyrovnat ho navýšením teploty. Díky tomu je grilování rychlejší než na běžných grilech.

Klíčem k úspěchu je při grilování správná teplota a doba grilování. Každý druh masa se připravuje jinak a každá minuta nebo stupínek navíc se počítá. Abyste se vyhnuli zbytečným omylům a zklamáním, usnadní vám práci teplotní sonda, jež je součástí grilu, a která vám pomůže připravit maso přesně podle vaší představy. Můžete zvolit mezi pěti druhy masa (hovězí, jehněčí, vepřové, kuřecí a ryby) a zároveň nastavit stupeň propečení od raw až po well done. Sonda sama rozezná, kdy je váš požadavek naplněn. Navíc disponuje funkcí „Rest Meat“, která zajistí doporučené odpočinutí masa před samotnou konzumací. To je klíčové proto, aby šťáva mohla prostoupit celou porcí masa a nevytekla při prvním nakrojení. Nemusíte si už nařizovat stopky nebo měřit, jak vysoký steak uříznout, aby byl správně propečený. Gril vám s tím sám pomůže.  

Má dvě desky – horní žebrovanou a dolní plochou. Desky lze vzájemně měnit a výšku horní desky a sklon spodní plochy nastavovat. To umožní zachytit šťávu i přebytečný tuk do vyjímatelné misky. Povrch desek je ze zdravotně naprosto nezávadného materiálu Quantanium PFOA free, který na rozdíl od teflonových povrchů neobsahuje karcinogenní perfluorooktanovou kyselinu a minimalizuje nutnost užití oleje. Je také odolný vůči poškrábání a snadno se čistí, což oceníte po každé hostině, kdy stačí suchou papírovou utěrkou očistit gril.

Vaše šance zazářit v rodině nebo mezi přáteli s chytrým BBQ grilem výrazně stoupnou. Snadno ho kdekoliv rozložíte, třeba i na malém balkóně, nastavíte potřebné údaje a za pár minut už můžete servírovat voňavé pochoutky. Přejeme dobrou chuť!

Doporučená cena 10590,- Kč