Moravskoslezská přírodní koupaliště mají vyhovující vodu

Voda v přírodních koupalištích Moravskoslezského kraje má stále vyhovující kvalitu. Hygienici v tomto týdnu odebírali vzorky z vodních ploch na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku a voda tam i nadále zůstává vhodná ke koupání, řekla dnes ČTK krajská hygienička Helena Šebáková. 

Hygienici provedli kontrolní odběry z nádrží Brušperk, Baška, Olešná a z Žermanické přehrady na Frýdecko-Místecku. Na Novojičínsku pak kontrolovali nádrže Kacabaja, Větřkovice, Čerťák a Údolí mladých. Oproti výsledkům z minulého odběru nenastaly zásadnější změny. Voda vykazuje i nadále ve všech sledovaných ukazatelích vyhovující kvalitu," podotkla Šebáková. 
    
Kvalitu vody kontrolovali v minulém týdnu i provozovatelé přírodních koupališť v Ostravě-Porubě a v Hlučíně na Opavsku. "Výsledky laboratorních rozborů prokázaly velmi dobrou kvalitu vody ke koupání. Rovněž vyhovující kvalitu vody ke koupání vykázaly laboratorní analýzy vzorků z obou nádrží u rekreačního areálu Krkoška v Kunčicích pod Ondřejníkem," řekla Šebáková. 
    
Aktuální informace o kvalitě vody jsou k dispozici na webových stránkách www.khsova.cz. Na všech sledovaných koupacích místech jsou rovněž informační tabule, na kterých lze najít všeobecné informace o jednotlivých nádržích včetně hodnocení kvality vody. Hygienici v regionu až do září budou kontrolovat celkem 23 míst určených ke koupání. 
 
zdroj: ČTK