Muž čelí obžalobě z vraždy manželky, tělo nechal v bytě s dětmi

Čtyřicetiletý muž čelí před soudem v Ostravě obžalobě z vraždy manželky. Partnerku prý ubil a pak ji několik dní nechal v ložnici, kam měly přístup jejich děti. Třiatřicetiletou matku čtyř dětí z Pržna na Frýdecko-Místecku prý dlouhodobě týral a loni v červenci ji brutálně ubil. Obžalovaný se dnes k bití své manželky přiznal, odmítl ale, že by ji zavraždil.

Uvedl, že ji bitím trestal, když pila alkohol. Podle něj po útoku ještě několik hodin žila. Chtěl jí přivolat pomoc, což prý odmítla.
 
Muž podle obžaloby po zločinu nechal tělo několik dní zastlané v ložnici, kam si přicházely hrát děti ve věku od jednoho devíti let. Až později mrtvolu ukryl ve sklepě a utekl, 11 dní se mu dařilo ukrývat. Nakonec jej policie dopadla v hotelové restauraci v Klatovech, kde jej poznal číšník.
 
Podle státní zástupkyně si matka čtyř dětí se svým manželem zažívala peklo už od svatby v roce 2009. Společně vychovávali její dvě děti z předchozího vztahu. V roce 2011 porodila dvojčata. Velká rodina ale šťastná nebyla. Žalobkyně Brigita Bilíková muže vylíčila jako agresivního člověka, u kterého se sklony k násilí stupňovaly po požití alkoholu.
 
"Manželku opakovaně a i před dětmi bil a kopal," uvedla. Několikrát jí způsobil zranění. Jednou dokonce natržení ledviny. Týraná žena ale nikdy nic neoznámila policii a nesouhlasila se zahájením trestního stíhání.
 
Domácí násilí vygradovalo podle obžaloby 22. července loňského roku. Po odpolední hádce žena raději s dětmi odešla z domu k sousedům na návštěvu. Když se vrátila, manžel ji opět napadl pěstmi, kopal jí. Když upadla na zem, šlapal a dupal jí na hlavu. Způsobil jí vážná poranění, kterým během několika desítek minut či několika málo hodin podlehla. Tělo pak nechal pět dnů zastlané v posteli. "Během té doby do ložnice přicházely či do ní nahlížely děti," uvedla žalobkyně.
 
Až 27. července tělo s pomocí své matky ukryl ve sklepě. Pak z domu utekl a skrýval se na různých místech Česka. Policie jej dopadla 7. srpna v Klatovech.
 
zdroj: ČTK