Na brusle či do bazénu můžete vyrazit i během svátků

Vánoční svátky nemusí být jen obdobím nicnedělání a přejídání se, dají se prožít i aktivně. Na Štědrý den jsou sportoviště až na výjimky uzavřena, ale již na Boží hod si můžete jít zaplavat na krytý bazén v Bohumíně nebo v Karviné.  

V Českém Těšíně můžete na led vyrazit zadarmo, a to přímo na Štědrý den i na Silvestra, kdy bude možné využít ledové plochy hned dvakrát, od 9 a od 14 hodin. Kromě této akce si lidé mohou přijít zabruslit i v každý další den až do 1. ledna. Na druhý svátek vánoční je v odpoledních hodinách připravena pro rodiče s dětmi Štěpánská party na ledě.

Na Štědrý den se po poledni bruslí i na zimním stadionu v Havířově. Veřejné bruslení probíhá i v neděli a v pondělí. Krytý bazén v Havířově-Šumbarku bude mít v období mezi vánočními svátky otevřeno od 27. do 30. prosince. Na vánoční období se veřejnosti uzavře také herna stolního tenisu.

Karvinská tenisová hala a krytý bazén budou zavřeny pouze na Štědrý den a na Nový rok. První veřejné bruslení po Vánocích je na Štěpána. Bruslit se bude i na Silvestra. Od 25. 12. funguje také plavecký bazén i tenisová hala. 

Bohumínské aquacentrum bude zavřeno jen v sobotu 24. prosince. Změna otevírací doby se ale dotkne také Silvestra, kdy se centrum uzavře už v 17 hodin, a 1. ledna budete moci na bazén a ostatní atrakce vyrazit až v odpoledních hodinách.

Také sousední sportovní hala Bospor bude mít o Vánocích zavřeno na Štědrý den, v další dny se provozní doba oproti původní nezmění. Denně můžete vyrazit také na bohumínský led. Veřejné bruslení probíhá ve všední i sváteční dny.

Orlovský krytý bazén se veřejnosti uzavře na Štědrý den a na Silvestra. Tak jako v Bohumíně se i zde bazén 1. ledna otevře až ve dvě hodiny odpoledne. Jinak se otevírací doba nezmění. Na led můžete v Orlové vyrazit na 1. první svátek vánoční a také na Nový rok, kdy se nově na zimním stadionu otevře také půjčovna bruslí.