Napojování obchvatu začalo, v Karviné se připravte na kolony

Řidiči na trase Karviná - Český Těšín musí počítat s omezením a určitým zdržením.

A to během několika nadcházejících měsíců. Za mostem přes Olši začali stavbaři s napojováním tř. 17. listopadu a Těšínské ulice na nový obchvat (silnice 1/67). Jezdí se kyvadlově, vždy jedním pruhem. 

První etapa omezení potrvá do 14. srpna, druhá pak od 15. srpna do 16. září. V průběhu třetí etapy, která potrvá do konce roku, se bude jezdit jedním pruhem v každém směru jízdy.

Od města povede silnice lehce vpravo na křižovatku, po ní se bude najíždět na nový úsek obchvatu. Do konce roku bude možné jezdit vpravo ve směru na Český Těšín. Během podzimu chtějí stavbaři napojit úsek nové silnice, po kterém se bude jezdit k Darkovskému mostu a vlevo do Stonavy.

Práce na stavbě obchvatu pokračují na třech různých místech. U Darkovského mostu vzniká podchod, který později překryje vozovka. Přes Olši poblíž železničního mostu se staví ocelový silniční most.

Omezení dopravy kvůli stavbě je také u napojení na ulici Nádražní na druhé straně města. Tam se jezdí kyvadlově a stavbaři budují novou rampu, po níž budou auta sjíždět na obchvat z Ostravské ulice. Celý obchvat by měl být hotový začátkem léta 2023.