Právě se nacházíte:

Noční bouřka - následky

Hasičské jednotky profesionální i dobrovolné vyjely v Ústeckém kraji z důvodu noční bouřky od 20:00 2.7. do 10:00 3.7.  celkem k 43 zásahům technické pomoci. Z toho bylo 29 zásahů k odstranění spadlých stromů a větví, pročisťování ucpané kanalizace a 14 čerpání vody ze zatopených sklepů a dalších prostor z důvodu špatného odtoku vody. 

V okrese Děčín vyjely jednotky ke padlým a nalomeným stromům a větvím v 15 případech. Většinou šlo o stromy spadlé na komunikaci a v několika případech i na vedení. Vodu čerpali hasiči v Děčíně v Ruské ulici, v ulici Jiřího z Poděbrad – ucpané kanály a v Boleticích nad Labem – rodinný domek. 

V okrese Litoměřice to byly 4 zásahy, ve Štětí – Brocnu spadl strom na dvě zaparkovaná osobní auta, na komunikaci spadl strom v Habřině a Mladé, vodu hasiči čerpali ze silnice a domu v Třebenicích. 
 
Na Lounsku pročisťovali hasiči kanálovou v pusť v Buškovicích a odstraňovali strom ze silnice v Solopyskách a umožnili odtok vody ze dvora v Buškovicích. 
 
V okrese Most vyjeli hasiči čerpat vodu v pěti případech. Na třídě budovatelů byl zatopený sklep a vchod bloku 100, v Brněnské ulici bylo 5cm vody – nečerpalo se, podniková jednotka čerpala vodu v areálu Unipetrolu v Litvínově, v ulici K.H. Borovského hasiči pročistili kanál, v Horním Litvínově čerpali 40cm vody kalovým čerpadlem ze sklepa. 
 
Na Teplicku odklízeli hasiči stromy v Bystřanech, Soběruhách a v Bílině. Vodu čerpali z výtahové šachty v Bílině – Důlní ulici, z domu v Duchcově, z areálu hotelu Zlatý kříž v Teplicích a v Jankovcově ulici v Teplicích. 
 
V okrese Ústí nad Labem odstraňovali hasiči větve v Resslově ulici v Ústí nad Labem a Malém Březně a stromy ve Stebně a Milbohově. Voda byla čerpána ze zatopeného sklepa v Tovární ulici v Ústí nad Labem.