Nová klimatizace - úzká, tichá a ovladatelná hlasem

Panasonic Heating & Cooling se začátkem března představil na veletrhu Aquatherm Praha, kde poprvé ukázal novou řadu rezidenčních klimatizací Panasonic TZ. Ty se vyznačují především úzkým a kompaktním designem vnitřní jednotky, velmi tichým provozem a mimořádně jednoduchým ovládáním prostřednictvím aplikace Panasonic Comfort Cloud.

Ta dokonce umožňuje klimatizaci ovládat hlasem!

Štíhlé provedení

Nový design vnitřních jednotek klimatizace Panasonic TZ je uzpůsoben k instalaci i ve stísněných prostorech. Díky kompaktní vnitřní jednotce, která je široká pouze 779 mm, je instalace možná i nad dveřmi a v jiných užších prostorech uvnitř domu či bytu.

Provoz stejně „hlučný“ jako šumění listí

Díky nové konstrukci ventilátoru patří Panasonic TZ k nejtišším rezidenčním klimatizacím na trhu. „Zákazníci mají k dispozici tzv. Tichý režim, který snižuje provozní hluk klimatizace na pouhých 20 dB(A). Tato úroveň hluku odpovídá zvuku šustění listí na stromech,“ říká Jan Bátěk z obchodního oddělení společnosti Panasonic Heating & Cooling.

Filtrace vzduchu od pylů, prachu a jiných nečistot

Ve vzduchu se mohou nacházet pevné částice (PM 2,5) v podobě prachu, špíny, kouře a kapének. Množství těchto částic se navíc výrazně zvyšuje v období pylové sezony, která v České republice trvá až deset měsíců v roce. „Nejčastějšími původci alergií jsou pyly dřevin, trav a plevelů. Dobrou zprávou pro alergiky i astmatiky je, že klimatizace Panasonic TZ je na tyto nečistoty připravena. Její filtr je schopný zachytávat částice PM 2,5 včetně pylů i domácího prachu, a udrží tak vzduch v místnosti čistý,“ říká Bátěk.

Ovládání pomocí cloudu i hlasu

Klimatizaci Panasonic TZ je velmi jednoduché ovládat prostřednictvím chytrého telefonu a aplikace Panasonic Comfort Cloud. „Nastavení teploty v místnosti podle venkovní teploty, zapnutí či vypnutí chlazení nebo vytápění před příchodem domů, analýza a porovnávání spotřeby energie podle různých časových úseků – to všechno umožňuje mimořádně intuitivně Panasonic Comfort Cloud,“ říká Jan Bátěk a doplňuje:

„Připojením k tomuto cloudovému řešení může být klimatizace dokonce ovládána i prostřednictvím systémů Google Assistant a Amazon Alexa. Takže Panasonic TZ je nyní možné ovládat nejen prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu či počítače připojeného k internetu, ale i hlasem.“

Příjemnou novinkou je i designový vzhled ovladače s názvem Sky Controller. „Dali jsme si na ovladači nové klimatizace opravdu záležet. Je hladký se stylovým podsvícením a má větší displej než ovladače u našich starších řad,“ prozrazuje Bátěk.

Snadná a skrytá instalace adaptéru WLAN

Nejnovější model Panasonic TZ má i dvě novinky, které velmi uvítají i profesionálové v oboru – především instalační a servisní firmy. Nová řada se vyznačuje vyhrazeným prostorem pro síťový adaptér a je také vybavena bezpečnostní podpěrou, která zjednodušuje instalaci vnitřní jednotky na stěnu a nově navrženou svorkovnicí pro snadné připojení kabelu napájení.