Nové boty pro běh, turistiku i volný čas od Xero Shoes

Xero Shoes, přední světový výrobce barefoot obuvi, uvedl na trh pět nových modelů: dvoje běžecké boty, tréninkové boty, nepromokavé turistické boty, pantofle z umělé vlny.

Americká značka Xero Shoes, která aktuálně nabízí více než 45 stylů, přidává styly pro každou příležitost, aby uspokojila rostoucí poptávku. Celosvětové vyhledávání "barefoot shoes" od roku 2021 roste a v současné době podle Google Trends dosahuje vrcholu.

„Talentovaní designéři v našem týmu vytvořili z naší značky plnohodnotnou řadu, která oslovuje masy po celém světě," říká víceprezident pro vývoj produktů Xero Shoes, Shaun Aharam a dodává: "Vytvořili jsme úspěšně základ DNA obuvi Xero, která upřednostňuje přirozený pohyb. Toto zaměření jsme v posledních letech udrželi, a zároveň do něj začlenili kreativní designové prvky."

Běžecké boty

Xero Shoes Scrambler Low: vysoce funkční trailová běžecká bota
Lehká konstrukce boty s flexibilní vysoce trakční podrážkou Michelin zajistí maximální sportovní výkon. Prodyšný a odolný svršek ze svařované síťoviny umocňuje zážitky. Extra hrubé protektory inspirované horskými koly a hybridní tvar výstupků zajišťují trakci v proměnlivých podmínkách povrchu a zároveň odvádějí bláto. Vyberou si ženy, ale také muži.
Hmotnost: 260.8g (M9) | 209.8g (W7)
Cena: 4 000 Kč

Xero Shoes Mesa Trail WP: nepromokavá trailová běžecká bota
Mesa Trail WP je plně voděodolná aktualizace nejprodávanější trailové běžecké boty Xero. Díky klínovitému jazyku, utěsněné vnitřní části boty a patentované voděodolné membráně zůstanete v suchu i v mokrém prostředí. Podrážka s výstupky a typické nastavitelné napínací pásky na nártu a uprostřed chodidla udrží nohu v bezpečí a stabilitě během off-roadových zážitků. K dostání jak ve variantě pro ženy, tak i pro muže.
Hmotnost: 272.2 g (M9) / 226.80 g (W7) 
Cena: 4 000 Kč

Boty nejen do fitness centra
Xero Shoes Nexus Knit: Víceúčelová tréninková bota pro volný čas
Atletická stavba modelu Nexus Knit je dostatečně pevná na to, aby vám dodala sílu při každém náročném tréninku, a zároveň dostatečně stylová na zbytek dne. Prémiová pletená konstrukce boty odvádí vlhkost a poskytuje prodyšnost, pohodlí a rychlost. Podrážka FeelTrue dodává pocit rovnováhy a stability i při pohybu v terénu. Tento model je k dispozici jak pro muže, tak ženy.
Hmotnost: 260,9 g (M9) / 209.8g (W7)
Cena: 2 750 Kč

Boty na turistiku a do hor
Xero Ridgeway Hiker: voděodolná turistická bota inspirovaná retro stylem
Voděodolné turistické boty inspirované vintage stylem, které zvládnou i náročnější terén. Hodí se jak na výlety do lesa, tak i na hory. Jsou funkční a stylové zároveň. Mají odolnou podrážku s výstupky, robustní plátěný svršek se semišovými akcenty, díky kterému vypadají velmi stylově, a nepromokavou síťovinu, která udržuje nohy v suchu. Boty seženete v dámském i pánském provedení.  
Hmotnost: 368.6g (M9) | 326.1g (W7)
Cena: 4 500 Kč

Boty pro volný čas
Xero Shoes Pagosa: Vlněné pantofle
Model Pagosa přináší novou úroveň útulného pohodlí obuvi Xero Shoes a zároveň přidává do svého designu udržitelnost. Je vyrobena ze syntetické „vlny“, směs polyesterového flízu je veganská. Skládací patní část z mikrovlákna umožňuje snadné nazouvání a vyzouvání při lenošení doma. Tento model je k dispozici jak pro muže, tak ženy.
Hmotnost: 164.5g (M9, každá bota) | 136.1g (W7, každá bota)
Cena: 1 875 Kč

Boty Xero Shoes se od ostatních značek odlišují tím, že upřednostňují přirozené pohodlí díky designu, který je zaměřen především na nohy. To zahrnuje širší, chodidlu přizpůsobenou špičku, nezvýšenou "zero-drop" patu a flexibilní podrážku, která umožňuje chodidlům a prstům přirozený ohyb a pohyb. A která je tak odolná, že na ni poskytuje záruku 5000 kilometrů.