Od září bude v zoo 5 zájmových kroužků

Děčínská zoo chystá na následující školní rok otevření pěti zájmových klubů. Na své si v nich přijdou jak příznivci přírodovědy, zoologie, milovníci koní, tak i začínající teraristé.

Novinkou letošního roku je kroužek, který bude fungovat při Expozici Rajské ostrovy. Bude určen pro děti od 3. třídy výše a bude vhodný pro začínající teraristy a akvaristy, kteří již mají alespoň částečnou zkušenost s péčí o domácí zvířata. Náplní bude poznávání terarijních a akvarijních živočichů, péče o některé z nich, hry a případné exkurze v tomto oboru. Další dva kroužky – ZooKroužek a ZooKlub – se budou zaměřovat na poznávání domácích i exotických zvířat, děti dostanou možnost pečovat o některá z nich, čeká je práce s přírodninami i poznávání přírody v terénu. Nabídku zájmových klubů uzavírají dva kroužky péče o koně. Jsou rozděleny do dvou, dle věku a zkušeností. První z nich bude vhodný pro úplné začátečníky a seznámí děti s chovem koní a oslů a se základy jízdy. Druhý se kromě chovu koní a oslů zaměří také na jezdectví.

Podrobné informace k jednotlivým kroužkům lze získat na internetových stránkách zoo www.zoodecin.cz, kde jsou k dispozici i kontakty na jednotlivé vedoucí.

www.decin.cz