Při otřesu v Dole Karviná bylo zraněno šest horníků

Při důlním otřesu v lokalitě Lazy Dolu Karviná těžební společnosti OKD bylo v pondělí večer zraněno šest horníků. Utrpěli lehká až středně těžká zranění, řekl mluvčí OKD Vladislav Sobol. Čtyři horníci byli hospitalizováni. Jejich zranění však nejsou vážná a v nemocnicích jsou spíše na pozorování. ČTK to řekla mluvčí Nemocnice s poliklinikou v Karviné, pod kterou spadá i nemocnice v Orlové, Radmila Fleischerová.

Důlní otřes nastal v pondělí večer v části karvinského dolu v Orlové-Lazech. Událost vyšetřuje komise složená z odborníků.
 
Fleischerová řekla, že dva horníci byli po ošetření rovnou propuštěni domů. Tři muži leží v nemocnici v Orlové a jeden v Karviné. "Zůstali tam víceméně na pozorování. Žádné ze zranění není nijak vážné," řekla Fleischerová. Zranění horníci mají mezi 28 a 53 lety. Utrpěli například pohmoždění stehna nebo kolene, jeden z nich má zraněnou čelist a podezření na otřes mozku.
 
Na pracovišti OKD se v pondělí stala ještě jedna nehoda: před půlnocí hořely elektrorozvody v Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku. Kvůli požáru muselo být evakuováno 220 lidí, včetně horníků z podzemí. Tři lidé byli podle mluvčího Sobola převezeni k vyšetření do nemocnice kvůli nevolnosti. Předběžná škoda byla podle hrubého odhadu vyčíslena na půl milionu korun.
 
Nejvážnější letošní neštěstí v OKD se stalo v noci na 22. dubna v podzemí Dolu ČSM. Zemřeli tam dva báňští záchranáři, kteří se pravděpodobně otrávili při odebírání vzorků ovzduší z uzavřených prostor dolu.
 
OKD je největším soukromým zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji. Má zhruba 13.000 vlastních zaměstnanců. Je jedinou firmou v zemi, která těží černé uhlí. Činí tak v dolech Karviná, ČSM a Darkov na Karvinsku a v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku.
 
zdroj: ČTK