Seznamte se s chytrými technologiemi a vyberte tu pravou chladničku

Časy, kdy se potraviny skladovaly ve sklepě a v podzemí, jsou už naštěstí nenávratně pryč. Temné prostory vystřídaly chladničky, které jsou pro skladování potravin pohodlnější a efektivnější. Chladnička je jediným spotřebičem v domácnosti, který funguje v nepřetržitelném provozu, proto je při jejím výběru důležité přihlížet k několika faktorům. Přinásíme vám několik tipů, na co při výběru myslet a na co si dát pozor.   

V první řadě je potřeba si ujasnit, o jaký typ máte zájem. Výběr konkrétního typu závisí zejména na prostoru, který ve své domácnosti chladničce vyčleníte. Chladnička s mrazákem umístěným v horní části je vhodná do domácnosti s menším počtem členů, i když současné kapacity těchto chladniček konkurují i větším typům. Klasická chladnička s mrazákem umístěným v dolní části se hodí pro běžné rodiny a typy s dvojkřídlými dvěřmi, tzv. americké chladničky jsou vhodné pro větší rodiny a do rodinných domů. 

Na trhu jsou k dispozici také vestavné modely, které díky menší konstrukci umožňují chladničce přizpůsobit se celkovému designu kuchyňské linky. Daní za jednotný vzhled  je však menší vnitřní prostor. Pokud ale preferujete čistý design, značka Samsung nabízí unikátní koncept chladniček Kitchen Fit, které spojují benefity vestavěných spotřebičů s výhodami těch volně stojících. Pro skutečné technologické nadšence je pak k dispozici technologie Family Hub, díky které je chladnička připojena k wi-fi. Nejenže umožňuje mít dokonalý přehled o zásobách potravin, ale na její obrazovce můžete ovládat audio systém nebo dokonce sledovat televizní program. Dále se už výběr chladniček zužuje podle jednotlivých funkcí a osobních preferencí.

Vyberte tu správnou a vybavte svou domácnost výhodněji 

Zákazníky značky Samsung navíc potěší jarní bonusová akce. V období od 15. dubna do 4. června 2017 je možné využít cenové zvýhodnění celkem na 10 vybraných modelů chladniček špičkové kvality, na kterých ušetří 2 000 Kč. Bonus je možné uplatnit na vybraných prodejnách na území České republiky i Slovenska prostřednictvím snadné registrace na www.samsung-bonus.eu. Díky široké nabídce praktických funkcí jistě vybere každý tu pro pravou chladničku pro svou domácnost.

True No Frost
Technologie True No Frost znatelně šetří energii díky zabraňování vzniku námrazy, protože s každým milimetrem námrazy stoupá spotřeba chladničky o 10 %. Spotřeba energie je neměnná a energetická třída tak zůstáva zachována po celou dobu provozu. Chladnička s technologií True No Frost také chladí téměř dvakrát rychleji, čímž se snižuje zatížení  chladícího systému a prodlužuje životnost spotřebiče. V chladničce díky beznámrazové technologii také nedochází ke kondenzaci vlhkosti, čímž se zabraňuje tvorbě plísní.

Multi Flow / All Around Cooling
Technologie dynamického chlazení vzduchem zajišťuje cirkulaci vzduchu ve více směrech a to pomocí malých průduchů nad každou policí chladničky. Tím je zachována teplota napříč celou chladničkou, obzvlášť po otevření dvěří. Chlazení každé části přihrádek současně pak zabezpečí delší čerstvost vašich potravin.

Digitálny invertorový kompresor
Digitální invertorový kompresor zabezpečuje bezproblémový chod chladniček Samsung. Jeho podstata spočívá v plynulosti chodu - nepřetržitě reguluje teplotu v chladničce prostřednictvím změny rychlosti otáček. Podle hodnot, které snímají senzory teploty uvnitř i mimo chladničku, upravuje jen svou rychlost, čímž nevznikají energeticky náročné výkyvy chodu motoru při otvírání dveří chladničky. Další výhodou digitálního invertorového kompresoru Samsung je výrazně tišší chod v porovnání s klasickými konkurenčními kompresory. Příjemný a zároveň užitečný bonus představuje 10ti letá záruka na kompresor.

Space Max Technology™
Díky technologii SpaceMax Technology™ má chladnička více vnitřního úložného prostoru než průměrný model a to při zachování standardních vnějších rozměrů. Tenké vnitřní stěny vytváří až o 30 litrů větší a širší vnitřní kapacitu bez toho, aniž by ohrožovali energetickou náročnost. Tato technologie je použitá například v modelech RB5000J, 7000J a 8000J.

5 režimů konverze
Chladničky Samsung s mrazákem ve vrchní části (RT5000K a 6000K) disponují přídavnou funkcí v podobě 5 režimů konveze. Mrazák se tak dá v průběhu pár minut změnit na chladničku nebo úplně vypnout a chladničku je možné v případě odchodu na delší čas vypnout a nechat spuštěnou jen vrchní část, aby se šetřila energie. 
* Teplota přihrádek zůstává pod 15 °C s využitím pouze malého množství elektrické energie. 

Technologie chlazení potravin se za poslední roky značně posunuly a vyvíjejí se i nadále. Proto je před samotnou koupí vhodné se seznámit s dostupnými technologiemi a podle svých preferencí a potřeb zvolit tu pravou chladničku.