Smrt žen v Egyptě je dál záhadná, výsledky pitvy nejsou

Smrt šestatřicetileté ženy a její osmileté dcery, které zemřely v Egyptě, je dál obestřena záhadou. Moravskoslezští kriminalisté totiž stále čekají na dílčí výsledky pitev. Bez nich nebudou moci říct, co bylo příčinou jejich úmrtí. Příbuzní včera dopoledne těla v Karviné pohřbili. Manžel a otec Petr Kramný dál zůstává v Egyptě.

"Obecně můžeme říct, že vypracování komplexních výsledků pitvy u většiny případů trvá přibližně měsíc. Na dílčí výsledky, třeba toxikologických rozborů, můžeme čekat několik dnů či týdnů. Je to vždy odlišné případ od případu," řekla ČTK mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.
 
Právě toxikologické rozbory budou klíčové pro určení příčiny smrti. Podle nich policisté mohou určit jed, který matku a dceru zabil. Egypťané už dříve uvedli, že výsledky jejich pitvy budou k dispozici v řádu týdnů až měsíců. Po dobu vyšetřování má Kramný zákaz opustit Egypt.
 
Příbuzní rodiny včera v Karviné těla pohřbili do hrobu na tamním hřbitově. Rodina si přála poslední rozloučení v úzkém kruhu. Radnice proto na jejich přání hřbitov uzavřela. Od 09:00 do 12:00 do areálu nesměl vstoupit nikdo, kdo nebyl na seznamu. Ten přísně kontrolovali členové najaté bezpečností agentury. Na pohřeb se tak nedostalo hned několik blízkých přátel mrtvé mladé ženy.
 
"Město souhlasilo s uzavřením hřbitova v Karviné-Ráji pro dnešní dopoledne, protože jsme očekávali velký zájem především ze strany médií a s tím spojené možné problémy," řekla ČTK mluvčí Karviné Šárka Swiderová. Představitelé města si podle něj uvědomují případné komplikace. "Těm, kteří chtěli normálně přijít na hroby svých blízkých, se omlouváme," řekla.
 
Šestatřicetiletá žena a její osmiletá dcera zemřely 30.července v hotelovém pokoji v Hurgadě. Našel je manžel a otec, který řekl, že všichni tři trpěli střevními a žaludečními problémy. Verzi o otravě z jídla ale zpochybnil ředitel nemocnice v Hurgadě, podle kterého měly obě mrtvé žaludky rozleptané silným jedem. Otec rodiny musí zůstat v Egyptě a být k dispozici při vyšetřování. Výsledky pitvy, kterou provedli egyptští experti, se podle českého ministerstva zahraničí očekávají za několik týdnů.
 
zdroj: ČTK