Právě se nacházíte:

Tipy na vánoční dárky

Tipy na vánoční dárky (novinka od Jim Beam, růžové šampaňské Lanson v dárkovém boxu a španělské brandy Torres)  

Jim Beam Double Oak 
Nový prémiový bourbon Jim Beam Double Oak zraje v čerstvě vypálených sudech z amerického bílého dubu - stejně jako všechny Kentucky Straight Bourbony od Jim Beam, a pak je přemístěn na druhé období zrání do dalšího stejně ošetřeného sudu. Tento dvoustupňový výrobní proces umožňuje bourbonu větší a intenzivnější kontakt s vypálenou vrstvou dřeva, z níž získává výjimečnou, hlubokou a skvěle vyváženou chuť. Výsledkem je bourbon whiskey jemné, ale intenzivní chuti, která vyniká, pijete-li ji samotnou i při podávání s ledem. Vychutnat si můžete vůni vanilky i kouřové náznaky páleného dřeva, které se ještě zintenzivňují a jsou provázeny dubovou chutí s bohatými stopami karamelu. Na závěr vám na patře spočine výrazná kořeněná chuť dubového dřeva. Autorem novinky je Fred Noe, mistr palírny Jim Beam, který je zástupcem již sedmé generace rodiny Beamů. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na www.global-wines.cz za 539 Kč. 

Lanson Rosé Label Brut v dárkovém boxu s růžovými šampuskami 
Růžové šampaňské z vinařství Lanson je připraveno z odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier, má lososovou barvu s růžovými okraji. Vůně vína je delikátní a svěží, podpořena tóny červeného ovoce, zejména granátových jablek a růží. Chuť je jemná a ušlechtilá s dlouhým závěrem. K dostání v dárkovém balení se stylovými růžovými sklenicemi Lanson za 1 769 Kč na www.global-wines.cz.  

Torres Reserva Privada 15 YO  
Španělské brandy Torres 15 Years Old bylo vyrobeno na počest Miguela Torrese Carbó, který znovu postavil vinařství zničené při Španělské občanské válce v roce 1939. Brandy zraje v dubových sudech až do doby, kdy získá své vznešené, hluboké aroma a nádhernou hladkost, která tvoří základ jeho nesrovnatelného charakteru. Jeho konzumace je opravdovým potěšením pro všechny smysly. Ideální je čisté, s ledem či kapkou vody, ale také se zázvorovou limonádou nebo v koktejlech. Torres válcuje žebříčky světových barů a patří do top 10 nejlepších brandy a koňaků na světě. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na www.global-wines.cz za 545 Kč.