V Bohumíně začala přestavba podjezdu za 70 milionů korun

V Bohumíně na Karvinsku se ode dneška na zhruba rok uzavřel železniční podjezd v Drátovenské ulici. Přestavbou z něj vznikne úrovňový přejezd se závorami. Stavba má stát kolem 70 milionů korun, řekla ČTK mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

Podle ní je podjezd pod železniční tratí už několik let nevyhovující, protože pod ním projedou auta maximálně do výšky 3,6 metru. Město o jeho rekonstrukci usilovalo několik let, protože v okolí jsou průmyslové podniky a kamiony se k nim dostanou jen oklikou. Právě přestavba podjezdu na úrovňový přejezd by jim měla spojení s průmyslovými areály usnadnit.
 
"Uzavírka Drátovenské ulice v místech podjezdu potrvá až do května příštího roku. Objízdná trasa pro osobní vozy a autobusy povede po ulici Čs. armády. Obě autobusové zastávky se proto z Drátovenské ulice přesunou o padesát metrů dále na Ostravskou ulici. Kamiony a nákladní doprava se do bohumínských podniků dostane pouze oklikou, a to po dálnici, přivaděči a přes skřečoňský most," uvedl Petr Sobek z městského odboru dopravy.
 
Přestavbu za zhruba 70 milionů korun financuje Moravskoslezský kraj, který na ni získal evropské peníze. "Stávající železniční most padne k zemi, zmizí původní opěrné zdi a nahradí je nové. Silnice bude dosypána do úrovně stávající železniční trati, kde vznikne železniční přejezd se závorami. Součástí stavby jsou rovněž přeložky inženýrských sítí," uvedla Balcarová. Pokud bude v zimě příznivé počasí a stavební práce nebudou muset být přerušeny, mohl by se přejezd otevřít motoristům dříve.
 
Bohumín ode dneška do 12. srpna čeká ještě jedna silniční uzavírka. Týká se části Slezské ulice ve Starém Bohumíně, a to od náměstí Svobody po Malou ulici kvůli opravě kanalizace.
 
zdroj: ČTK