V Ostravě se změní jízdní řády některých autobusů

Jízdní řády některých autobusových linek městské hrodmadné dopravy v Ostravě se od 1. května změní. Dopravní podnik Ostrava (DPO) k tomu vedou dopravní průzkumy i připomínky cestujících. Podnik o tom informoval na svých internetových stránkách. Kvůli šetření DPO letos od 3. března udělal v dopravě nejvýraznější změny za poslední roky. Stěžovalo si na ně ale množství lidí.

Část úprav jízdních řádů se týká městského obvodu Slezská Ostrava. Požadovali je jak obyvatelé, tak místní radnice. Autobusová linka číslo 22 od března vozí cestující do centra Ostravy jen ve špičce, jinak jede do Heřmanic, kde lidé musí přestupovat na trolejbus. Nyní přibude spojů, které jedou až na zastávku Most Miloše Sýkory v centru města, jinak bude autobus nově jezdit na Hladnov. V Heřmanicích budou končit jen spoje, které jezdí večer a o víkendu. Změní se i trasa dalšího slezskoostravského spoje, linky číslo 92: místo k Revírní bratrské pokladně bude jezdit až ke zdravotnímu středisku na zastávku Hladnov.
 
Změn se dočkají jízdní řády autobusových linek číslo 33, 34, 56, aby lépe navazovaly na tramvajovou dopravu. Opakované průzkumy ukázaly, že je potřeba ve špičce posílit kapacitu na autobusových linkách 31, 48, 49 a 62.
 
Aby se lidem lépe přestupovalo při cestování nočními spoji, zprovozní DPO novou občasnou zastávku Most Miloše Sýkory. Ta bude na Sokolské ulici ve směru k Nové radnici a zastavovat na ní budou všechny spoje mezi 23:00 a 04:30.
 
zdroj: ČTK