V podzemí Dolu Karviná v Orlové zahynul šestačtyřicetiletý horník

V podzemí Dolu Karviná v Orlové zahynul dnes ráno šestačtyřicetiletý horník. Při manipulaci s břemenem byl přitlačen k nakladači. Příčiny neštěstí se vyšetřují. ČTK o tom informoval mluvčí OKD Marek Síbrt.

Neštěstí, při němž zahynul zaměstnanec dodavatelské firmy, se stalo po 09:00 v lokalitě Lazy asi kilometr pod zemí. "Přes rychlý zásah se zaměstnance nepodařilo zachránit," uvedl Síbrt. Lékař na místě konstatoval, že muž je mrtev.
 
Příčiny neštěstí nyní bude zjišťovat komise odborníků, mezi nimiž jsou zástupci Obvodního báňského úřadu v Ostravě, společnosti OKD i odborových organizací, ve spolupráci s Policií ČR.
 
V provozech OKD letos zemřeli čtyři lidé. Na povrchovém pracovišti Dolu Darkov v Karviné zahynul v noci 5. dubna jednačtyřicetiletý zaměstnanec při výměně těžního lana skipového zařízení. Ve čtvrtek 27. března zahynul dvaačtyřicetiletý horník při závalu v Dole Karviná. V únoru zemřel šedesátiletý zaměstnanec v areálu úpravny uhlí Dolu ČSM. Příčina tohoto neštěstí zatím není známa, muž ležel mrtev pod vrstvou uhlí v jednom z naložených vagonů.
 
Loni zahynuli v OKD dva lidé, báňští záchranáři, kteří se v podzemí Dolu ČSM zřejmě otrávili při odebírání vzorků ovzduší z uzavřených prostor.
 
zdroj: ČTK