Vyrážíte na zkušenou do zahraničí? 4 tipy, jak zabezpečit svou nemovitost

Víte, co udělat s domem nebo bytem, aby byl během vašeho cestování v bezpečí? Pokud zabezpečení své nemovitosti podceníte, může vám jeho vykradení cestu poměrně znepříjemnit. A bohužel profesionální zloději vědí, jak najít dům či byt, který je neobývaný, a využijí veškeré nedostatky, které jim usnadní takovou nemovitost vyloupit. Následující kroky pomohou zvýšit bezpečnost vaší nemovitosti, ať už se chystáte kamkoliv.  

Zkontrolujte zámky a vchodové dveře

Nestačí jednoduše zamknout všechny dveře. „Pokud vaše zámky vyžadují výměnu, nebo máte pocit, že je zapotřebí pořídit více zámků, nastal pravý čas se o to před odjezdem postarat. Stejně tak, pokud delší dobu zvažuje koupi bezpečnostních dveří. Pamatujte, že vchodové dveře musí být nejméně ve třetí bezpečnostní kategorii se zámkem a kováním alespoň ve stejné bezpečnostní kategorii. Jedině takové mají šanci zloději odolat,“ upozorňuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení ze společnosti Next. Kompletní výměnu vchodových dveří pak nenechávejte na poslední chvíli. Kvalitní bezpečnostní dveře vyžadují pečlivé zaměření a výroba na míru není ze dne na den.

Předstírejte, že jste stále doma

Neexistuje lepší signál, že nikdo není dlouhou dobu doma, než pošta a noviny přetékající ze schránek. Cokoliv, co narušuje pravidelnou rutinu, zloději zjistí s alarmující rychlostí. Zajistěte, aby sousedé pravidelně vybírali vaši poštu. Pokud jsou vaše vztahy skutečně dobré, dohodněte s nimi, aby vám například občas posekali trávník na zahradě nebo zkontrolovali a vyvětrali byt. Zachová se tak iluze, že je někdo stále doma. Chytrým řešením je také využití časového spínače osvětlení.

Informujte svou bezpečnostní společnost

Pokud máte aktivní elektronický bezpečnostní systém, nezapomeňte informovat společnost o vašich cestovních plánech. Dejte jim vědět, kdy nebudete doma, a že váš dům bude neobývaný. Toto opatření může zabránit krádeži.

Skryjte cennosti

Přesuňte televizi, drahé dekorace, herní konzole a počítače z dohledu před zvědavými slídily, kteří se mohou podívat do vašich oken či balkonových dveří. Vytvořte iluzi, že u vás zloději stejně nepochodí. Před odjezdem si také své cennosti sepište a vyfoťte, v případě krádeže budete mít podklady pro pojišťovnu.