Zítra bude děčínská zoo patřit handicapovaným dětem

Již tento pátek bude děčínská zoo opět patřit handicapovaným a chronicky nemocným dětem. Osmý ročník charitativní akce, která má svou tradici ve světě již šestnáct let, přijede letos do Děčína jako exkluzivní host podpořit herečka a moderátorka Jitka Asterová.

Noc snů je večer plný nevšedních zážitků a splněných přání, který si klade za cíl zprostředkovat postiženým dětem zážitky, které by v běžném životě kvůli svému postižení či nemoci možná neměli možnost prožít. „Poprvé se Noc snů konala v roce 1996 v Zoo Rotterdam. Ta tehdy uspořádala večer pro děti nemocné rakovinou. Myšlenka se poté rychle rozšířila do celého světa. Děčínská zoo byla první zahradou v České republice, která ji převzala. Po ní se k této výjimečné akci během let připojilo ještě dalších 6 českých zoo,“ vysvětlila ing. Dagmar Floriánová z Centra návštěvnických služeb děčínské zoo, hlavní organizátorka akce. „Naším cílem je, aby se zde děti během večera cítily jako VIP hosté. Dostanou možnost podívat se do zákulisí zoo, pohladí si některá z našich zvířat, zasoutěží si ve spoustě soutěží. Čeká je velmi zajímavý program,“ nastínila Floriánová.

Po celý večer bude k poslechu i tanci hrát hudební skupina Wydle, příchozí se mohou těšit na divadelní představení v podání Sváťova dividla, karaoke, zumbu s Cardiofitness Děčín, ohňovou show Skupiny historického šermu Exitus in Dubio, ukázky sokolnictví Střední lesnické školy Šluknov nebo malování na obličej se ZUŠ Děčín. O slavnostní atmosféru se postarají louče, kterými bude nasvícená celá zahrada. Po skončení programu čeká návštěvníky občerstvení a při odchodu dostane každý host od Zoo Děčín dáreček s pamětním listem. Na organizaci Noci snů v Zoo Děčín se v letošním roce podílí mnoho lidí, skupin, souborů i nejrůznějších organizací. Většina z nich tak činí bez nároku na honorář nebo snížili své ceny pouze na nutné náklady. „Musím připomenout, že Noc snů je speciální akcí pouze pro pozvané. Pro běžné návštěvníky se brány zahrady v pátek 3. června uzavřou již v 17.00 hodin, vstupenky bude možné zakoupit do 16.00 hodin. Velmi děkujeme za pochopení,“ doplnila Floriánová.

Noc snů proběhne letos na 229 místech po celém světě. Většina míst pro tuto významnou akci zvolila již tradičně první červnový pátek, tedy 3. června.

www.decin.cz